PROFIL

K výtvarnému umění si našla cestu nejdříve díky tatínkovi, který byl skvělý kreslíř, ale silné ženy z jeho rodiny mu zakázaly odjet na studia. Od malička sama pořád něco kreslila, a tak jí otec domluvil návštěvu v ateliéru ak. mal. Fr. Kalenského. Jakmile tam vstoupila a nadechla se, bylo jí jasné, že takhle chce žít. (Mimochodem narodila se 13. 11. 1968 ve Vrchlabí.)

Podruhé se narodila, když nastoupila ke studiu na pražskou Hollarku a pak pokračovala na Vysoké Uměleckoprůmyslové škole obor grafický design u prof. Z. Zieglera a M. Jaroše.

Žije v Praze, kterou ale ráda a pravidelně opouští na zahraniční cesty, ze kterých si pak přiváží kresby, malby, fotky, ilustrované deníky a nejrůznější nápady.

Většinu svých dnů tráví tvorbou grafického designu, logotypů a grafických manuálů, ilustrací, obalů desek, katalogů a zhodnocuje tím svou celoživotní praxi v grafických studiích a agenturách. V poslední době připravuje talentované uchazeče ke studiu na středních i vysokých výtvarných školách a lektoruje malbu v Ateliéru 45.

V kontextu současné tvorby, která se z větší části ubírá koridory vnímanými jako určující pro vývoj umění, je její tvorba neméně současná, avšak obsahuje jiné významy a jiná kritéria dobového modelu modernosti. Stojí zároveň mimo proudy a zároveň je právě proto stále v pohybu.

Realizovala řadu výstav volné malby a kresby v Čechách i v zahraničí.

Vzdělání

 • Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha, 1988–1994
  specializace grafický design pod vedením prof. Zdeňka Zieglera
 • University of Fine Arts in Maastricht, Holandsko, 1993
 • Kuvajt, 1994
  diplomová práce: kniha, písmo, plakáty, ilustrace
 • Hollarka 1984–1987

Pobyty

 • Holandsko, University of Fine Arts in Maastricht, tříměsíční pobyt, 1993
  kresby, malby, grafika
 • Bejrut, Libanon, 2002
  tříměsíční pobyt, olejové malby, pastely, voskové malby
 • China Music and Performance Expo 2007“ Changscha, Peking, 2007
  grafický design materiálů pro Pekingskou operu (pozvánky, plakáty, katalogy, CD), fotoreportáž z festivalu, fotografie, olejové malby a olejové pastely

Studijní cesty 1994–2021

Anglie, Francie, Holandsko, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Jihoafrická republika, Kuvait, Čína, Libanon, Sri Lanka, USA

Fotografie z ateliéru: © Khalil Baalbaki

Chcete koupit obraz? Uspořádat výstavu? Pozdravit mě?